اسماعیل هنیه به شاه اردن نامه نوشت + اهدای اشیای تاریخی متعلق به عصر مفرغ، آهن و اشکانی در مشهد – دانلود ویدئو و فیلم

 خبرگزاری فارس: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس نامه‌ای به «عبدالله دوم» شاه اردن فرستاد و در این نامه درباره نشست آتی سران عرب که نیمه ماه جاری (آوریل) برگزار شود، صحبت شد
هنیه همچنین ابراز امیدواری کرد که تصمیم‌های نشست‌های قبلی سران عرب درباره فلسطین وارد فاز اجرایی شود.

در راهپیمایی یاد شده ۱۹ فلسطینی به شهادت رسیدند و بیش از ۱۵۰۰ نفر دیگر مجرح شدند.

رئیس دفتر سیاسی حماس در نامه مذکور همچنین به برگزاری راهپیمایی بازگشت در جمعه گذشته (۳۰ مارس) در غزه نیز پرداخت و خواستار کشاندن سران رژیم صهیونیستی به دادگاه‌های بین‌المللی و محاصره این رژیم در تمام محالف اقتصادی و سیاسی شد.

 خبرگزاری فارس: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس نامه‌ای به «عبدالله دوم» شاه اردن فرستاد و در این نامه درباره نشست آتی سران عرب که نیمه ماه جاری (آوریل) برگزار شود، صحبت شد.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، هنیه در این نامه از مواضع حمایتی اردن در قبال مسأله فلسطین و آرمان آن قدردانی و ابراز امیدواری کرد فلسطین و قدس، محور نشست پیش‌رو در ریاض باشد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین خواستار اتخاد طرحی عربی برای حمایت از فلسطین و حق ملت آن در مقابله با رژیم اشغالگر و آزادسازی سرزمین غصب‌شده آن شد.

——————-

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از اهدای اشیای تاریخی متعلق به عصر مفرغ آهن و اشکانی ازسوی فردی بومی در شهرستان مشهد خبر داد
سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت: در راستای انجام بهینه مأموریت های محوله با ایجاد ساز و کار مشارکتی از طریق جلب حمایت های مدنی و به محض کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر نگهداری مقادیری اشیای تاریخی ارزشمند ازسوی فردی بومی در شهرستان مشهد، با انجام مذاکرات متعدد و تلاش های بی وقفه کارکنان یگان حفاظت، ضمن جلب اعتماد فرد مذکور، جمعاً تعداد ۲۰ قلم شیء تاریخی شامل کوزه، قوری، ظرف سفالی، مهره سفالی، پی سوز و… به پایگاه حفاظت شهرستان اهدا شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی افزود : در پی کارشناسی های فنی انجام پذیرفته از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اصالت تمام اشیای مکشوفه تأیید و قدمت آن ها عصر مفرغ، عصر آهن، اشکانی و قبل از اسلام تخمین زده شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از اهدای اشیای تاریخی متعلق به عصر مفرغ آهن و اشکانی ازسوی فردی بومی در شهرستان مشهد خبر داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *