ایرانیان در ردیف پرشمارترین گردشگران سال جاری ترکیه قرار گرفتند – دانلود ویدئو و فیلم

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد: ایرانیان پرشمارترین گردشگران خارجی ترکیه در سال جاری میلادی هستند به طوری که در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۷۳۸ هزار نفر ایرانی به ترکیه سفر کرده اند
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز اوایل امسال وعده داد که تا سال ۲۰۲۳ تعداد گردشگران ورودی ترکیه به ۵۰ میلیون نفر و میزان درآمد گردشگری کشورش نیز به ۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

بر اساس آمار این وزارتخانه، در تعطیلات نوروز همچنین از مرز رازی خوی نیز ۵۸ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کره اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲٫۵ میلیون نفر ایرانی به ترکیه سفر کردند و ایرانیان بعد از اتباع کشورهای روسیه و آلمان پرشمارترین گردشگران خارجی ترکیه بودند.
بر اساس گزارش اقتصادی مرکز آمار ترکیه، درآمد گردشگری این کشور در سال گذشته میلادی نسبت به سال قبل ۱۸٫۹ درصد افزایش داشته و ۲۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون دلار و تعداد گردشگران خارجی این کشور نیز ۳۲٫۴ میلیون نفر بوده است.

سال گذشته سرانه هزینه ها برای هر فرد گردشگر خارجی به طور متوسط ۶۸۱ دلار و سرانه هر گردشگر ایرانی ورودی به ترکیه نیز حدود یک هزار دلار بوده است.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه همچنین اعلام کرد: در ماه مارس سال جاری میلادی نیز که مصادف با ایام تعطیلات نوروز ۹۷ بود، ۳۸۷ هزار نفر گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند که ۴۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود.

به گزارش این مرجع، در ماه مارس ۲۰۱۸ و در ایام تعطیلات نوروز، ۹۶ هزار و ۳۳۵ گردشگر ایرانی از مرز بازرگان به ترکیه سفر کرده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه میزان ورود گردشگران ایرانی در ایام عید نوروز به این کشور از مرز سرو ارومیه نیز ۲۴ هزار نفر بوده که در مقایسه با سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

ترکیه برنامه ریزی کرده است که در سال میلادی ۲۰۱۸، با جذب ۴۰ میلیون گردشگر خارجی ۳۲ میلیارد دلار درآمد ارزی کسب کند.

بر اساس آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، بعد از گردشگران ایرانی، اتباع گرجستان، آلمان و بلغارستان بیشترین شمار گردشگران خارجی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی بوده اند.

بنا به این گزارش، میزان سفر گردشگران ایرانی به ترکیه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد: ایرانیان پرشمارترین گردشگران خارجی ترکیه در سال جاری میلادی هستند به طوری که در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۷۳۸ هزار نفر ایرانی به ترکیه سفر کرده اند.

بر اساس گزارش این وزارتخانه، ۱۷۸ هزار نفر از این گردشگران ایرانی از مرزهای زمینی و مابقی نیز از مرزهای هوایی به ترکیه سفر کرده اند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *