کاهش ۳۰ میلیارد دلاری درآمدهای گردشگری ترکیه – دانلود ویدئو و فیلم

علیرغم بازگشت نسبی ثبات به #گردشگری #ترکیه، این صنعت با کاهش درآمد ۳۰ میلیارد دلاری در مقایسه با گذشته رو به رو است
گردشگرانی که در دوره افت در سال ۲۰۱۶ به ترکیه سفر می کردند به طور متوسط روزانه ۶۰۲ دلار هزینه می کردند در حالی که گردشگران ترکیه ای که به مقاصد توریستی خارجی سفر می کردند به طور متوسط ۹۷۳ دلار هزینه می کردند.

\r\n

به خرید بلیط هواپیما ماهان گزارش ایسنا به نقل از حریت دیلی، صنعت گردشگری ترکیه پس از گذر از دوران رکورد سال ۲۰۱۶، حالا دوباره احیاء شده و نرخ اشتغال هتل ها در سال جاری رو به افزایش است، اما این بازگشت توریست های خارجی همچون گذشته برای این کشور درآمدزا نبوده است، چرا که توریست های ثروتمند دیگر کمتر به این کشور سفر می کنند.

\r\n
وی ادامه داد: نه تنها برای تقویت گردشگری، بلکه برای افزایش کارآمدی در سایت خارجی نیز ما بلیط کیش باید درک دنیای بیرون از ترکیه بازنگری و آن را بهبود بخشیم.

\r\n

علیرغم بازگشت نسبی ثبات به #گردشگری #ترکیه، این صنعت با کاهش درآمد ۳۰ میلیارد دلاری در مقایسه با گذشته رو به رو است.

\r\n
دلیل این اختلاف در میزان هزینه این است که گردشگران ترک که به مقاصد خارجی سفر می کنند دارای سطح تحصیلات و درآمد بالایی هستند و در جستجوی شهرهای متفاوت، آموزش تعمیرات موبایل رایگان موزه ها، تئاترها و کنسرت ها هستند در حالی که مسافران خارجی به مقصد ترکیه بیشتر اولویت خو را به دریا، ساحل، هتل ها وغذای ارزان اختصاص می دهند و خیلی پول خرج نمی کنند. البته می توان با تبلیغات بیشتر گردشگران ثروتمندتر و فرهیخته تر از شرق غرب جذب کرد اما مساله مهم تر آن است که قشر تحصیل کرده و ثرتمند دنیا باید تصویر بهتری از ترکیه داشته باشد.

\r\n\r\n\r\n
«اویا نارین»، رئیس انجمن سرمایه گذاران تعمیرات گوشی گردشگری ترکیه در این باره توضیح داد: گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۶ در بدترین شرایط خود بود، اما امروز ظاهرا به نظر می رسد اوضاع بهبود یافته اما همچنان با کاهش بزرگی در درآمدها مواجه است و تا پایان سال این خلاء بیشتر احساس خواهد شد. با در نظر گرفتن دو سال آینده و سال گذشته، پیش بینی می شود که با ۳۰ میلیارد دلار کسری درآمد داشته باشیم.

\r\n

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *